Naše ženská pánev je vskutku zázrak. Je v ní uloženo vše, co je potřebné k početí, uchování a zrodu nového života – děloha, vejcovody, vaječníky ( ovaria), pochva.
Když je naše ženská pánev šťastná, zdravá a spokojena, energie v ní může volně proudit. Pak může být pro nás ženy obrovským zdrojem naši ženské síly, kreativity a také potěšení.

V pánve je uložena děloha, která je propojena s emočním světem ženy a jako velká nádoba nasává a absorbuje do sebe vše, co jsme kdy ve svém životě ženy prožili.
Všechny pocity, emoce, všechny příběhy, hezké, ale i ty hezké méně.
Emocionalita a zranitelnost jsou zřejmě i z tohoto důvodu přisuzované kvalitám ženské energie, tak jako přijímání a otevřenost.

Jak jsem již psala, naše pánev je úložiště emocí a častokrát emocí nezpracovaných. Jsou to např. vztek, smutek, bolest, bezmoc, strach a jiné emoce, které jsme prožívali, nebo prožíváme a které se vztahují na různé události z našeho života, kdy byla narušena naše intimita, nebo integrita.

Vlivem těchto událostí a nezpracovaných pocitů a emocí z těchto událostí uložených v pánve, pak vzniká v pánve i v děloze, v celé této oblasti sevření a napětí. To způsobuje, že energie v této oblasti nemůže volně proudit.
P
ánev je tak chronicky „zablokovaná,“neprokrvena, neproudí v ní energie, neproudí v ní život.
T
o může způsobit v orgánech uložených v pánve různé potíže, jako např. myomy, srůsty, cysty, výtoky, záněty, krvácení, bolestivou menstruaci, inkontinenci (únik moči).

Co se týče intimního života ženy, dochází ke snížení citlivosti v této oblasti, s následky typu žena necítí vzrušení, nebo jej cítí minimálně, nebo u pohlavního styku prožívá bolest.
Další důsledky zablokované pánve můžou být migrény, bolest hlavy, bolesti v bedrech, neplodnost, bolesti v kyčlích, psychické napětí (hysterie), premenstruační bolesti.

Každá z nás žen prožila a prožívá svůj příběh ženství, svůj příběh těla a pánve. Některá hezky, v lásce a přijetí, některá méně.
Ať je to tak, nebo tak, tvoje pánev a děloha v ní uložena žijí v tobě.
Čekají až se s nimi propojíš, na chvíle, v kterých jim budeš naslouchat, obejmeš je, obejmeš všechna jejích zranění, případně je začneš harmonizovat a léčit, nebo jim dopřeješ volnost, svobodu a radost.
Třeba tím, že jim pomůžeš uvolňovat napětí a emoce v nich uloženy, např. skrze terapie, práci s tělem, v cvičení, v tanci, v svobodném projevu, nebo pohybu.

Pak se může i v tvoji pánve uvolnit místo pro více energie, která ti následně do života přinese větší propojení se svojí „ženskosti“, kreativitou, spokojenost a v neposledním radě se zlepší i tvůj postoj k sobě a intimní život.

Určitě je hodně cest a způsobů, jak se propojit se svojí pánví a dělohou, jak naslouchat příběhům, které jsou v nich uložené, propustit emoce, které v nich zůstali uvězněné.
Tu správnou cestu pro sebe určitě poznáš, když na ní nastoupíš. Její účinky budeš cítit v sobě, ve své pánvi, děloze, v těle, v celém svém já.
A možná vyzkoušíš vícero z cest. Věřím, že každá z nich ti něco dá, někam tě posune.

Se ženami pracuji ráda. Část moji práce je zaměřena na na harmonizaci intimního a sexuálního života ženy. Z mých zkušeností a z praxe vím, že velké procento potíží v intimním a sexuálním životě ženy, je způsobeno právě blokádami ( napětím a sevřením ) v pánevní oblasti, vyvolané psychickou a emoční zátěží.
S klientkami často spolupracuji na uvolňování napětí, emocí, starých programů, popřípadě integrujeme programy nové. Pracuji dle potřeby. Skrze tělo, i v rovině emocí.
Jsem ráda, že můžu skrze svojí práci pomáhat ženám k tomu, aby byli spokojené a naplněné v osobním, i v intimním životě.

Napětí a sevření vytvořené v důsledku situací, v kterých jsme se cítili ohroženy, nebo v nich byla narušena naše intimita a integrita a emoce s tím spojené, sužují velké množství lidi a jsou často zdrojem i pro jiné různé potíže v životě, často i zdravotní.
Někdo s tím nedělá nic, někdo chodí na terapie, někdo hledá jiné cesty, které uvolňují napětí a emoce a vedou člověka k větší radosti a svobodě.

Líbí se mi nabízet lidem krom sezení a práce s emocemi a tělem i jiné formy práce na sobě. Tanec je jednou z nich. Moc ráda ho tvořím a také vedu.
Při tvoření náplně jednotlivých tanečních akcí mě inspiruje život, který sleduji kolem sebe. Pak tvořím z jeho témat.

Mám radost, když na konci mých tanečních akcí vidím rozzářené tváře, uvolněné těla i energii a radost, která se šíří všude kolem.
No a v tancích pro ženy je také cítit sílu ženství i více uvolněnou a probuzenou také sexuální energii, z které se pak může rodit víc a víc naše ženská síla. Je to krásné vidět a sdílet.

Pokud máš ráda tanec, chceš udělat něco pro svoje ženské já a nahlédnout do svého vnitřního světa, zvu Tě na tanec PŘÍBĚH PÁNVE.
Můžeš v něm roztančit svůj příběh pánve, zažít silné propojení se svým tělem, dělohou, se svojí pánví, se svými hlubinami, kde podle starých mýtů a legend žije vnitřní žena, která čeká na setkání s tebou, na chvíli když vstoupíš do hlubin svého nitra a objevíš jí …

I když tato taneční akce již proběhla, tančíme stále. Budu se těšit, když se přidáš i ty na některý taneční večer se mnou. Témeř všechny mé tance se nesou v znamení nějakého tématu. Budu se těšit, když tě nějaké téma zaujme. Čeká tě taneční koktail namíchaný ze skvělé dynamické hudby k tanci a vizualizací, v kterých se objevují a rozklíčovají témata života, které pak tančíme. 
Čeká tě tanec spontánní prožitkový a tematický, žádné krokové variace.
Více o aktuálních termínech mého tance najdeš v kalendáři akcí na mých stránkách www.cestyksobe.com
zde

Víc o tanci KALI DANCE se dozvíš zde
víc o mojí práci zde, nebo o všem taky v internetovém magazinu Maitrea zde:

A co se týče dnešního tématu, skus si třeba doma pustit nějakou tobě blízkou hudbu, vklouzni nejdřív do svoji pánve, pak do svojí dělohy, prozkoumej vše, co se tam odehrává a jenom to roztanči v sobě. Tvoje pánev i děloha budou mít určitě velkou radost. A věřím tomu, že ty taky.

Zatím se opatruj a zase někdy ahoj na mých stránkách , Silvia

 

Pokud by jsi potřebovala podporu na své cestě ženy a nevěděla si s něčím rady, ráda tě podpořím ve své poradně, v kruhu žen, nebo i v tanci. I já jsem si musela tu svojí cestu ženy najít.
Můj příběh si můžeš přečíst zde