Systemické konstelace / Rodinné konstelace

O konstelacích o mně se dočtete víc zde: konstelace u mně a ohlasy na konstelace

Co jsou systemické konstelace ?
Konstelace jsou
úžasná poradensko - terapeutická metoda, ve které se dějí věci mimo rozum a logiku. Pokud je nezažijete na vlastní kůži budete tomu těžko věřit.
Konstelace pracují
se systémem (proto systemické) kterého jsme součástí,  nejčastěji naše rodina.   
Konstelace se používají
jako vhled do různých oblasti života ve které máme nějaký problém, potíž  .
Konstelace umožňují podívat se na různé oblasti našeho života, ve kterých se nám nedaří tak, jak by jsme si to představovali , kupř. láska, rodina, vztahy, partnerství, práce, zdraví, osobní rozvoj ...
Konstelace postupně odhalují co se v té které oblasti děje a proč.
Konstelace ukazují na možný zdroj našich potíží, nejčastěji  v kontextu naši rodiny.

Trochu teorie :
Všichni jsme součástí nějakého systému. Nejbližším systémem je naše rodina. Pak práce, společnost lidi se kterými se setkáváme, společnost ve které žijeme... 
Systemické konstelace jsou založeny na práci se systémem kterého jsme součástí. Ukazuji co se v systému děje, a jak to souvisí se situaci ve které jsme se octli.
Jak je to možné ?

Každý systém se řídí určitými pravidly, řádem. Když je řád porušen vznikají potíže. To se může projevit v našem životě různě a v různých jeho oblastech.
Nedaří se nám ve vztazích, v partnerství, v práci, máme zdravotní potíže, jsme jakoby zaseknuty, nemůžeme se pohnout dál... Je spousty situací a oblastí v našem životě, na které může mít narušený řád v systému vliv.
Konstelace nejčastěji pracují s rodinným systémem. Naše rodina je náš základ, naše kořeny, a vše co se v ní událo má vliv na náš život. Největší vliv na naše vztahy, práci, zdraví, postoje ke světu, k životu mají často naše vztahy s mámou a tátou, rodinná tajemství, těžké události v rodu a neúplný systém.. 

Jak Vám můžou být konstelace prospěšné ?
Pohyby které se v konstelacích dějí umožňují nejenom porozumět co se v systému děje, také uvolnit toky, které jsou v něm blokovány, dát do pořádku řád, který byl narušen.
Pak může dojít pomalu i k ulevě a ke změnám v našem životě.
Závěrečný obraz, kterým končí u mně každá konstelace zůstává působit v duši a může se promítnout do Vašeho života v podobě pozitivní změny.

Jak konstelace probíhají ?
Konstelace probíhají v skupině více lidi, nebo individuálně.
U skupinových konstelací si můžete vybrat zda si konstelaci postavíte, účastníte se jako divák, nebo si vyzkoušet jaké to je být v roli.
Všechny polohy jsou pro účastníky konstelací  zajímavá zkušenost. I jako divák, resp. jako "herec" v roli si mnohokrát odnášíte odpovědi i na Vaše téma, i když nebyly vyřčeny. 
Když si konstelaci stavíte svůj problém zadáte tomu kdo konstelaci vede. Následně Vás vyzve, aby jste vybrali a postavili zástupce za členy Vaši rodiny ( resp. jiného systému, který stavíte ) kterých Vám určí. Zástupci pak následují pohyby, které poukazuji na to, co se v systému děje a proč. Vám to umožní pochopit jak to souvisí s Vaším problémem.

Přijďte vyzkoušet a zažit na vlastní kůži. Možná budou systemické konstelace první krok k pozitivní změně na Vaši cestě.

Další info o konstelacích,  jak probíhají konstelace u mně najděte zde: http://www.cestyksobe.com/konstelace/rodinne-konstelace
ohlasy na konstelace najděte zde http://www.cestyksobe.com/konstelace/ohlasy

Na konstelační večery se můžete hlásit skrze mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , skrze přihlášení na úvodní stránce webu ( viz Registrace na akce ) , a hlavně skrze stránky http://doodle.com/uuy4b4a6b6w6w47e

Těším se na Vás i na Vaši podporu v konstelačním poli Silvia

Cena konstelací:
postavení konstelace: 1 100,- Kč
účast :  600,- Kč

 

KONTAKT: 00420 773 655 872 ,  mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Autor textu: Ing. Silvia Henniger

"VĚŘÍM V LÁSKU , ŽIVOT  A UNIVERZÁLNÍ SÍLU, KTERÁ  NÁS MOUDŘE A LASKAVĚ VEDE CESTOU ŽIVOTA"

Kalendář akcí

Ve vybrané kategorii nejsou žádné akce