V poradně někdy používám karty. Ne na vykládání, ale na vhled do situace, s kterou klient přichází. Sama jsem byla překvapena, když jsem začala karty tímto způsobem používat, jak přesně zrcadlí a otevírají téma, které si klient k sezení přináší.    
Na sezení přichází žena. Věk kolem 40. Nabízím ji, ať si vybere kartu, která jí zrcadlí dnešní téma k sezení. Klientka vybírá 3  karty. Na každé je královna. Každá z nich přináší jiné téma.
Ptám se na příběh, který se odehrává na jedné z karet. Ptám se, co tam vidí, co jí to  připomíná
Karta nás vede do minulosti, do věku 10-12 let klientky.:

"Zkouším si šortky, takové ty krátké od Adidas". říká klientka." Mám z nich velikánskou radost (pokračuje dál ) a myslím, že my sluší. Dívá se na mně bracha i maminka. Brácha hází poznámku":
"Jsi tlustá, máš velký zadek." Maminka mlčí, nic neříká.

Cítím, jak někdě uvniř mrznu, jsem celá červená.

"Jaký vliv měla tato událost na další život holčičky?" Ptám se.

"Nepřipadá si dost dobrá. Pořád se s někým porovnává. Stydí se za to jak vypadá. Stydí, se za svůj zadek, břicho, vlasy. Pořád bojuje se svojí váhou"
odpovídá klientka.

Další dvě karty, ( také s obrázky královen) otevírají podobné příběhy a témata.

Porovnávaní se s druhými, stud, ale také jednání se vztekem na všechny, které jí v životě zrcadlí toto téma a v nichž v ní otevírají tak známe pocity studu z  vlastní nedokonalosti.

Sezení pak pokračuje dál, terapeutickou částí...

Klientka odchází uvolněna a  spokojena. Udělala zase pár kroků kroků na cestě k sobě. A to je vždy cenné.

No a také přišla nato, proč nemůže být královnou svého života.

A co myslíš ty? vy? Proč nemůže být tato žena královna?

Možná je to proto:

- královna se neporovnáva.

- královna si je vědomá své ceny a hodnoty.

- královna přijaja a přijímá sebe takovou jaká je. Se všími svými nedostatky, včetně svých špeků, velkého zadku, malých prsou, nebo čehokoliv, co  na ní není "in" 

- královna si je vědoma své jediněčnosti a ví, že nijaká jiná není taková, jak ona. Proto se nehodlá zapojovat do mainstreamových her, které šíkanují ženy a dělají z nch bytosti , které o sobě
pochybují a neváží si sami sebe.

- královna žije v srdci a se srdce jedná vůči světu.

- královna nebojuje. V její "vnitřním království" jsou síly, které ji vždy ochrání a postarají se o to, aby ona sama mohla zůstat v srdci  a jednala v každé situaci skrze nej

- královna ví, že je tady na zemi ve službách lásky a vyššího dobra a dle toho žije.

Možná tě napadnou i další důvody, proč nemůžou být ženy královny svého života. Budu ráda, když se podělíš o jakýkoliv svůj názor a nápad. 
A když se ti už podařilo stát se královnou svého života, budu se těšit na tvůj příběh o tom, jak se Ti to povedlo. Co bylo v tom celém procesu důležité

Pokud svoji královnu pořad hledáš, nebo se ti nedaří udržet ji na trůně, ráda ti pomůžu na cestě k ní.

Silvia Henniger, 773 655 872 www.cestyksobe.com